Kniha návštěv

Vložil: David

Titulek: Prozba

Dobrý den,
chtěl bych poprosit jestli by bylo možno získat spojeni na menši sdruženi v Libereckem, Středočeským nebo v Královéhradecký, kteří by měli možnost nebo zájem prodávat zvěřinu v kůži těsně po honitbě nebo lovu. Jestli by se někdo našel ať mi napíše na email nakup@selavita.cz a já hned obratem pošlu náš ceník popřípadě se můžeme domluvit na cenách a formě placení.

Všem dekuji za jakoukoliv informaci.

Datum: 17.08.2016

Vložil: JZ

Titulek: Informace o pachovém ohradníku - odpuzovači zvěře

Vážení tazatelé,
odpuzovače zvěře vyrábí firma EKOPLANT, s.r.o.,
Francouzská 12/231, 120 00 Praha 2
Tel/Fax: 222 517 112
GSM : 603 443 345
ekoplant@email.cz
www.pacho-lek.cz

Datum: 05.07.2016

Vložil: Maršík Josef Smržovka

Titulek: uznání

Fandím Vám od počátku Vašeho snažení zlepšit postavení spolkové myslivostiv LČR.Snad bude účinný váš poslední dopis psaný všem sdružením a padne na úrodnou půdu.Držím Vám palce a přeji úspěch, jste jeden z mála který se o to snaží.Myslivosti zdar!

Datum: 06.07.2016

Vložil: JZ

Titulek: Re: uznání

Zdar!
Moc děkuji pane Maršíku za Vaši podporu, nevěřil byste, jak to člověku pomůže. Dnes dopis rozešlu.
JZ

Vložil: Martin Šindelář

Titulek: Myslivecký obraz

Dobrý den,

nabízím k prodeji zajímavý obraz, dobrý jako dárek s mysliveckou tématikou, mrkněte na to kdyby jste měl zájem nebo někdo z Vašeho okolí popřípadě se na něj složilo pár myslivců jako dárek pro někoho. Děkuji a přeji příjemný den. Martin Šindelář

Vložil: Petr Marvan

Titulek: Bavlněná trička a bundy

Dobrý den,

dovolujeme si vás oslovit s nabídkou bavlněných triček a bund viz odkazy níže.

Vložil: Václav

Titulek: Myslivecká grafika

Rád bych ti touto cestou představil první vlaštovky grafického studia BadBadger, které jsem založil. Rád přenáším své vidění myslivosti na papír a do různých forem ilustrace, proto jsem se dal dohromady s limi kteří mají podobné vidění přírody jako já a vznikl zajímavý projekt. který má za cíl vytvářet originální mysliveckou, rybářskou a kynologickou grafiku. Sleduj naše stránky pravidelně i na Facebooku jelikož připravujeme spoustu novinek v různých fomách ilustrace včetně soutěží a výher. Poslední možností je vytvoření originálních návrhů na zakázku.

Doufám že se ti naše grafika a náš pohled na tradici našeho kulturního dědictví budou líbit a naše jedinečná grafika osloví nejen tebe ale i tvé kamarády.

Pokud by jsi mohl přeposlat na své kontakty budu rád. Zpětné info je pro nás v začátku velico důležité.

Díky Václav

www.badbadger.cz

BADBADGER
www.badbadger.cz

Datum: 27.04.2015

Vložil: Martin

Titulek: Napadení člověka zvěří

Dobrý den. Chci se zeptat, zda je reálná možnost napadení člověka divokou zvěří v noci v lese, pokud se pohybuje po cestách. Zda slabé světlo svítilny může současně informovat zvěř o pohybu člověka? Je lepší dělat slabý hluk, aby o člověku včas zvěř věděla a nebyla překvapena náhle? Je nějaké období, kdy v noci do lesa nechodit? Četl jsem, že v říjnu během říje může jelen skutečně napadnout člověka. pokud jsem hledal info na internetu, vylezly jen nějaké diskuze, kam píšou běžní lidi, ale ne třeba myslivci, nebo někdo podobně fundovanej. Děkuji za odpověď.

Datum: 28.04.2015

Vložil: Josef Zibner

Titulek: Re: Napadení člověka zvěří

Dobrý den, pane Martine, děkuji Vám za zájem o náš web. Ano, v noci je správné procházet lesem pouze po cestách / značených turistických stezkách. Nepleťte si
je však se svážnicemi - vyjetými kolejemi, kterými se sváželo nebo sváží dřevo. Zvěř se člověka, jeho pachu, hluku i blikajícího světla bojí. Více se orientuje čichem a sluchem než zrakem. Oči spárkaté zvěře reagují především na pohyb, což tma významně tlumí. Sama si udržuje bezpečný odstup. Přiměřený zvuk Vašich kroků, případně hole (užitečného společníka) ji odradí. Vyrušovat však zvěř hlukem je zakázáno.
Z tohoto důvodu se bát v noci na lesní cestě nemusíte. Jelen v době říje skutečně může vzácně napadnout člověka. Stalo se tak mému pradědečkovi-dřevaři, který pracoval v knížecí oboře. Jelenovi se ubránil sekerou.
Nedaleko Rumburku je pomníček napadení člověka jelenem z konce 19.stol. Jde o události přes 120 let staré.
Z dalšího období případy z volné přírody neznám.
Člověk se může dostat do blízkosti tlupy černé zvěře tam, kde "přetahuje" přes cestu. Tehdy je vhodné počkat, až zmizí v porostu. Nedávno můj známý spatřil bachyni se selaty v blízkosti silnice. Chtěl si je vyfotit mobilem, ale měl co dělat utéci před matkou na strom.
Pokud však dodržíte běžnou vzdálenost cca nad 30 m,
odejdete a tlupu obejdete, akutně Vám nebezpečí nehrozí.
Nebezpečná je zvěř poraněná - pro myslivce, který ji dohledává. Nebezpečná může být i zdivočelá kráva, která se člověka nebojí.
Ovšem nechci Vás vystrašit. Z povahy Vašeho dotazu vyplývá, že jste člověk ukázněný a opatrný (neprocházíte se v noci bez baterky kolem mysliveckých zařízení) , z čehož plyne, že ve Vašem případě je v kteroukoliv roční dobu riziko nočního průchodu lesem minimální.
Měli bychom však ctít noc v lese jako dobu klidu pro její obyvatele. Vždyť naší lidskou činností jsme řadu druhů odsoudili právě k nočnímu životu.
Příjemné zážitky v přírodě .
JZ

Datum: 30.04.2015

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: Napadení člověka zvěří